recept: Boszorkányflekken, Kifőzde
Boszorkányflekken
Ennek a dokumentumnak a kiinduló oldalát itt találod: http://www.kifozde.hu

Hozzávalók:

Elkészítés:

4 emberes sertéstarja szelet,
20 dkg sonka,
20 dkg reszelt trappista sajt,
20 dkg gomba,
só, őrölt bors, pirospaprika, finomliszt, zsír



A hússzeleteket kiklopfoljuk és megsózzuk-megborsozzuk.
A gombát felszeleteljük, zsíron kissé megpirítjuk. A sonkát vékony csíkokra vágva, a sajtot lereszelve hozzáadjuk, az egészet összekeverjük és ízesítjük.
A tarjaszeleteket először pirospaprikával vékonyan, majd liszttel jobban meghintve, forró zsírban hirtelen kisütjük és a tölteléket ráhalmozzuk. Tepsibe tesszük és addig sütjük, amíg a sajt rózsaszínűre nem pirul.
Sültkrumplival vagy dödöllével tálaljuk, sültpaprika saláta vagy tejfölös-kapros uborkasaláta jól megy hozzá.

Ha tetszik a recept, küldd el emilben, lájkold, +1-ezd! Ha van csepp időd, véleményt is írhatsz, nem kell regisztrálni! Ott van minden kéznél, a cím alatt.

JK - A főzésben járatlanok is bátran nekiállhatnak, elkészítése közepesen időigényes.


Kapcsolódó anyagok: Sültkrumpli
 dödölle
 sültpaprika saláta
 tejfölös-kapros uborkasaláta

Forrás: éttermi élmények

MENÜ bezárása

Első megjelenés: 2009.02.16. Utoljára frissítve: 2009.02.16.
Utolsó megtekintés: több, mint 6 napja (2024-04-27 16:57:54 - 2.88)
Hozzászólások:

Lacipapa (2011-09-27 22:05:00):
A receptről jut eszembe, németországi éttermem egyik kedvenc étele,a Hexen teller mit Tojfel szósz. Remélem jól írtam. Magyarul, boszorkány tál ördögmártással. Persze a szósz az inkább ragu, szalonna, póré, és gyöngy hagyma, gomba pirítva, héjazott, magozott paradicsom kozkázva, paprika metélt ha erős, vagy csili, és jó fajta konyak. Só bors, s valamilyen sürítő anyag ( liszt- étkezési keményítő) A hús nálam is tarja, ha sertés, és hátszín, ha marha volt. És hogy mi köze ennek a fenti recepthez?! Csak annyi, hogy az elnevezés majdnem ugyan az, s az étel is, pedig bizton állíthatom, 1995ben, mikor kitaláltam az ételt, nem ismertük egymást. Ez is azt bizonyítja, hogy a grasztonómia, egy nyitott, talán nem túlzás, tudomány, melyet azért művelünk, hogy másnak örömet okozzunk. Na meg azt, hogy aki gyakorolja a főzést, (alkotást) az bizony nem kerülheti el az újítás lehetőségét sem! Tehát sok sikert mindenkinek, aki főzésre adja a \\\"fejét\\\"!

Megjegyzés a recepthez